Z pewnością są na świecie osoby, które podczas prowadzenia samochodu czują się niczym ryba w wodzie. Tym bardziej nie ma wątpliwości, że i tacy kierowcy poruszają się po polskich szosach, a motoryzacja to ich wieloletni konik. Niemniej jednak to nadal ludzie, a każdemu człowiekowi należy się trochę komfortu, zwłaszcza podczas długiej podróży, kiedy musi utrzymać trzeźwość umysłu. A co może umilić czas spędzony w aucie?

Dobra muzyka

Nieważne, czy to cała dyskografia Beethovena, czy najnowszy album bydgoskiego rapera, czy radiowa playlista światowych hitów, czy audiobook „Władcy Pierścieni” po francusku – jeśli sprawia ci przyjemność, korzystaj z tego jak najdłużej i nawet odtwarzaj w pętli, bo kto ci zabroni? Współpasażerowie? Nie ma mowy! To ty jesteś królem w tym samochodzie, więc to od ciebie zależy, jakie dźwięki wypłyną z głośników.

Wygodny fotel

Nie każdemu odpowiada opcja masażu, a też nie wszystkich zachęci funkcja wentylacji, ktoś inny zaś może narzekać na nieodpowiedni materiał. O ile masz auto na własność albo korzystasz z niego najczęściej, nie krępuj się, aby siedzisko dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb. Ważne jest, abyś nie czuł się jak na tanim weselu, gdzie od zajęcia miejsca na twardym krześle lepsza i wygodniejsza okazuje się podłoga.

Pomocne uchwyty

Przy wyrabianiu dalekich tras GPS zalicza się do „must have, must be”, a żeby móc w pełni z niego skorzystać, potrzeba dobrego zaczepu. Nieważne, czy z mapy korzystasz na smartfonie, czy tablecie – po prostu zadbaj o to, by używanie jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego w trakcie jazdy nie utrudniało ci prowadzenia. Ku uciesze jadących z tobą osób możesz pomyśleć o podobnych uchwytach na tylne siedzenia.

Przenośna lodówka

Jedzenie to jeden z najistotniejszych aspektów życia, na który wydajemy ogrom pieniędzy. Kiedy wyjeżdża się w podróż, częstym zaopatrzeniem kierowców są przygotowane przed wyjazdem kanapki. Nie oszukujmy się – to nie zawsze nasyci dający o sobie znać głód, a przydrożne restauracje nierzadko odstraszają cenami. Dlatego że warto zaopatrzyć się w przenośną lodówkę, aby móc posilić się czymś więcej niż ostygłymi tostami i popić butelką nagrzanej wody.

Ubranie

O ile twoim celem nie jest biznesowe spotkanie, bez wahania pozwól sobie na trochę komfortu w kwestii ubrań. Nawet jeśli zdecydujesz się wziąć kogoś na autostopa, nie przejmuj się – dopóki prowadzisz jak należy, nikt nie powinien się przyczepić do tego, że kierowca włożył piżamę zamiast normalnych, codziennych ubrań. Duże kapcie przypominające Minionki to twoje ulubione i najwygodniejsze obuwie? Śmiało wsuń je na stopy i ruszaj w trasę. Tylko pamiętaj, że jeśli zamierzasz wyjść później do ludzi, najlepiej zrobisz, jeśli przebierzesz się przed tym.